De Akademylezingen is een reeks van zes publiekslezingen verspreid over het winterseizoen. De reeks lezingen wordt op twee locaties gehouden: De Koperen Tuin in Leeuwarden en It Haske in Joure. De onderwerpen zijn actuele, educatieve, wetenschappelijke en algemeen-maatschappelijke thema's, waaraan sprekers elk op eigen wijze invulling kunnen geven.
In het seizoen 2025/2026 worden de Akademylêzingen op drie verschillende dagen georganiseerd: dinsdag 18 november 2025, vrijdag 23 januari 2026 en dinsdag 10 maart 2026. De eerste lezing van de dag is 's ochtends van 10:00-12:00 uur (met koffiepauze en tijd voor vragen/discussie), de tweede lezing is van 13:30-15:30 uur (met theepauze en ruimte voor vragen/discussie.
Een ticket voor de Akademylêzingen geeft toegang tot 6 lezingen op driedagen, in Leeuwarden OF in Joure. Het is net mogelijk om voor een enkele lezing een kaart te kopen.
LEEUWARDEN Restaurant/Grand Café De Koperen Tuin
Dinsdag 18 november 2025
Ds. Herman de Vries: ‘Levie Leeft.'
Notaris Anna de Vries: 'Levenstestament en digitale erfenis'.
Vrijdag 23 januari 2026
Johannes Boonstra, Wetsus: Titel: nnb
Paul ter Heyne, âld-reklameman: 'De vele negatieve gevolgen van marketing en reclame'.
Dinsdag 10 maart 2026
Prof. dr. Mart van Lieburg: 'Dr. Banga: Verloskunde en vrouwenziekten in 19e-eeuws Franeker'.
Dr. Han Nijdam, Fryske Akademy: ‘De dragers fan de Fryske Frijheid (11e – 15e iuw): adel of boeren?